Zielono mi !!! (program TV)

Pisałem niedawno o programie ogrodniczym „Zielono mi”, który został nakręcony w moim taczanowskim ogrodzie i będzie emitowany w telewizji ProArt. Dobra wiadomość: materiał jest już dostępny w sieci i każdy egzotomaniak może go obejrzeć.

Wystarczy kliknąć ten link: http://tvproart.pl/v/12646

Zamieszczenie programu „Zielono mi” w Internecie jest oczywiście tylko uzupełnieniem jego właściwej emisji w telewizji kablowej ProArt. Rozdzielczość materiału w sieci jest przez producenta świadomie zmniejszona, ale sądzę, że nie jest to wielką przeszkodą dla osób niebędących w zasięgu tej telewizji.

Część poświęcona mojemu ogrodowi przez Katarzynę Pauś trwa około dwudziestu minut i jest to najpełniejszy materiał filmowy, jaki został w nim nakręcony. Przedstawia rośliny w stanie, w jakim są w połowie czerwca, u progu sezonu letniego, co jest sporym plusem.

Program dał mi możliwość podzielenia się różnymi uwagami o uprawie roślin egzotycznych w warunkach klimatu Polski. Miłym zaskoczeniem była dla mnie informacja o niniejszym blogu i o forum Palmy w Polsce.

Palmy i bambusy to bardzo dobry temat na letni program o ogrodnictwie!!!

Abonentów ProArt zachęcam oczywiście do oglądania programu na ekranie telewizora.

4 myśli w temacie “Zielono mi !!! (program TV)

 1. Dzień dobry,

  Panie Andrzeju – piękny ogród! Zwróciłem uwagę, iż w pewnym monecie widać na pierwszym planie (02:09) yukę pienną (tak myślę). Mam taką w donicy, rozrasta się niemożliwe – sprawia już problem z przenoszeniem na zimę do domu. Czy u Pana ona rośnie w gruncie i ma Pan jakiś sposób jej zabezpieczanie?

  Polubienie

 2. Dzień dobry. Dziękuję. To są dwie donice z juką gwatemalską, które mam od czasów liceum (a to już dawno temu było). Do przemieszczania donic używam wózka na kółkach (takiego do wożenia butli, z nisko położoną blachą). Zimuję na altanie, czasami jest tam niewielki mróz.

  Polubienie

 3. Dziękuję za odpowiedź. Moja też ma… nawet nie wiem ile lat – na pewno kilkanaście. Ma pięć konarów i jeszcze młody odrost od dołu. To także gwatemalska (słoniowa noga). Ponieważ jej transport jest wyzwaniem, trzymam ją na zewnątrz do ostatniej chwili – na pewno zaliczyła już jakieś przymrozki. No nic – pozostaje dalej „taczkowanie” 😀

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s