Ebook, czyli książka!

Ostatnio czas w ogrodzie upływa mi na doglądaniu bananów, koszeniu łąki kosą, a także na kręceniu filmików i na odpowiadaniu na pytania dotyczące naszego ebooka o palmach mrozoodpornych w Polsce.

W uzupełnieniu do poprzedniego wpisu na blogu proponuję obejrzenie nowego materiału na YT, w którym pokazuję w jaki sposób można korzystać z ebooka i jak on wygląda w środku.

Kilkakrotnie zagadnięto mnie o wersję drukowaną na papierze, sugerując, że określoną cenę można zapłacić za książkę, ale nie za elektroniczny plik. Otóż ebook „Jak z powodzeniem uprawiać palmy w Polsce?” bez wątpienia jest książką! W formacie cyfrowym.

Oczywiście, chętnie zobaczyłbym książkę stojącą na półce, ale obecnie nie mamy z Sylwią takich planów. E-book został graficznie przystosowany do wyświetlania na ekranie, a nie do wydrukowania na papierze. Rozmiar czcionki jest odpowiednio duży, fotografie sięgają krawędzi, strony są wypośrodkowane, nie posiadają widocznej numeracji.

Tekst można przeszukiwać (Ctrl+F w Windows), a najważniejszym udogodnieniem są zakładki pliku PDF, czyli wyświetlany na bocznym pasku aktywny spis treści, dzięki któremu można przemieszczać się po całej strukturze pliku liczącego prawie 380 stron. Spis treści na początku e-booka również klikalny.

Poza tym zakup jest natychmiastowy. Po zakończeniu płatności przychodzi e-mail z linkiem do pobrania pliku. Nie trzeba czekać kilku dni ani szukać po księgarniach w dużym mieście. To duże ułatwienie również dla osób mieszkających zagranicą.

Sam czasami odczuwam znużenie długą pracą przy komputerze i miewam odejść od monitora. Wszyscy jednak chyba przyznamy, że po prostu lubimy korzystać z tabletów, smartfonów. Filtrowana przez nie rzeczywistość wydaje się ciekawsza, oryginalna.

W ostatnim czasie kupiłem kilka elektronicznych książek w języku francuskim. O historii uprawy bananów (mam już jedną o uprawie na plantacjach), o daktylowcu właściwym, który bardzo pobudza moją wyobraźnię, ale polski klimat nie jest dla niego wystarczająco ciepły, oraz o ogrodzie przy Villa Thuret na południu Francji, który kiedyś odwiedziłem, a który jest szczególnym miejscem dla historii aklimatyzacji roślin egzotycznych na południu Europy. Ta o daktylowcu jest zwykłym skanem starego wydawnictwa, ta o ogrodzie jest pięknie wydana. Mam wielki apetyt, by zapoznać się z ich treścią i to, że są elektronicznymi plikami jest sprawą drugorzędną w stosunku do interesującej zawartości. Mając tablet można wygodnie zasiąść w fotelu i wejść do egzotycznego świata.

Naszej książki nie trzeba ubarwiać. Zawiera liczne fotografie ilustrujące treść, a także interesującą grafikę, która na ekranie dobrze wygląda. Jedynym ograniczeniem była dla nas wielkość pliku, dodawaliśmy strony, gdy tylko pojawiała się taka potrzeba. Na żadnym etapie nie zakładaliśmy, że e-book będzie miał lub ma mieć określoną liczbę stron. Jest ich tyle, ile było trzeba, by omówić wszystkie tematy związane z uprawą palm, jakie uznaliśmy za interesujące.

E-book „Jak z powodzeniem uprawiać palmy w Polsce?” możesz nabyć tutaj:

https://bambusowysen.pl/sklep/

Pod tym linkiem pobierzesz darmowy fragment (wstęp, spis treści, rozdział o zakupie palm):
https://bit.ly/3F1xs0L

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s